Konieczność noszenia okularów korekcyjnych dla poprawy ostrości widzenia, może być idealną okazją do uzupełnienia lub podkreślenia własnego stylu. Zarówno jak dobór odpowiednich oprawek do kształtu twarzy istotny jest dla wizerunku, tak dobór szkieł jest istotny dla poprawy codziennej jakości życia i radości wyraźnego widzenia.
Nasza firma od lat zajmuje się produkcją szkieł okularowych dla użytkowników, biorąc pod uwagę ich potrzeby zdiagnozowane podczas badania wzroku i preferencje użytkowe. Rozwijamy własne rozwiązania, dzięki którym noszenie okularów korekcyjnych staje się wygodnym sposobem poprawy ostrości widzenia.
Wady wzroku najczęściej dotyczą nieprawidłowej refrakcji oka. Objawiają się niewłaściwym załamywaniem się promieni świetlnych, które przechodzą przez układ optyczny mieszczący się w oku. Powoduje to niepełne lub zniekształcone odwzorowanie widzianego obrazu odczuwane jako niewyraźne widzenie, zniekształcenie lub zamazywanie. Aby przywrócić właściwą refrakcję konieczne jest wsparcie oczu odpowiednio dobranymi szkłami.
Rodzaj szkieł zatem zależy od posiadanej wady wzroku. Jeśli jest ona wysoka, wówczas potrzebne będą nieco mocniejsze szkła okularowe. Jeśli potrzebna jest inna moc szkieł do dali a inna do bliży (dotyczy to głównie osób 40+) wówczas najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem są szkła progresywne, w których można swobodnie czytać, korzystać z komputera oraz patrzeć w dal. Uzupełnieniem mogą być szkła biurowe do pracy w pomieszczeniach, które służą głównie do czytania i korzystania z komputera. Alternatywa to szkła dwuogniskowe klasyczne lub bez widocznego pola do bliży. Wiele osób pracujących przy komputerze nawet w młodym wieku skarży się na zmęczenie wzorku i nieostre widzenie zwłaszcza wieczorem. Decydują się na zakup okularów relaksacyjnych, które wspierają akomodację i zmniejszają zmęczenie wzroku. Ważnym elementem każdych szkieł jest powłoka antyrefleksyjna. To tak zwany „antyrefleks” wpływa na komfort użytkowania szkieł – ich czystość, szybkość odparowywania i odporność na zarysowania. Uszlachetnienie antyrefleksyjne zwiększa przejrzystość szkieł i może dodatkowo chronić wzrok – przed światłem niebieskim, oślepiającymi światłami na drodze lub posiadać jony srebra o działaniu aseptycznym. Taka powłoka przydaje się w codziennym użytku w otwartej przestrzeni, do pracy w pomieszczeniach, gdzie światło pada z boku, np. przez okno.
Aby wybrać odpowiednie dla siebie szkła okularowe z powłoką antyrefleksyjną potrzebna jest wiedza o dostępnych rozwiązaniach. W strefie użytkownika na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy przystępne opisy charakteryzujące soczewki okularowe naszej firmy. Polecamy też wizytę w naszej wirtualnej Akademii Wzroku, gdzie skupiamy się na popularyzowaniu wiedzy dotyczącej zastosowanie różnego rodzaju okularów, jak i przedstawiamy fakty i mity, na przykład na temat szkieł progresywnych.
Twoje szkła fotochromowe w dość pochmurne zimowe południe są ciemne? Zastanawiasz dlaczego tak się dzieje, […]
Szkła okularowe, które chronią przed efektem oślepienia to marzenie każdego kierowcy. O ile w słońcu […]
Soczewki progresywne dostępne są na rynku od lat 60 XX wieku, do Polski trafiły nieco […]
Firma SZAJNA wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić użytkownikowi najlepszą możliwą obsługę.
Kontynuacja przeglądania stron internetowych firmy SZAJNA oznacza zgodę użytkownika na korzystanie z plików cookie.