Instrukcja użytkowania soczewek

DZIĘKUJEMY ZA ZAKUP SOCZEWEK SZAJNA

Twoje nowe soczewki okularowe powstały specjalnie dla Ciebie w Gdyni, w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby korekcji wzroku.  Soczewki SZAJNA to produkt najwyższej jakości, który zapewni Ci prawidłowe widzenie oraz komfortowe użytkowanie. Dbaj o nie dobrze, a będą długo Ci służyć.

SOCZEWKI OKULAROWE SZAJNA TO PRODUKT NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Soczewki SZAJNA oznaczone są znakiem zgodności CE. Spełniają warunki norm International Standard Organization:  PN-EN ISO 14889, PN-EN ISO 8980-1, PN-EN ISO 8980-2, PN-EN ISO 8980-3, PN-EN ISO 8980-4, PN-EN ISO 8980-5, PN-EN ISO 12312-1, PN-EN ISO 21987:2010. Soczewki SZAJNA są wyrobami medycznymi klasy I, są zgodne z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych.

ADAPTACJA DO NOWYCH OKULARÓW

Za każdym razem, kiedy zaczynasz nosić nowe okulary Twoje oczy potrzebują czasu, żeby się do nich przyzwyczaić. Okres ten może trwać od jednego dnia do maksymalnie 2-3 tygodni. Podczas okresu adaptacji ważne jest regularne korzystanie z nowych okularów i nie powracanie do korzystania z dotychczasowych. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub coś cię niepokoi – nie bagatelizuj tego. Odwiedź zakład optyczny, w którym wykonałeś okulary. Twój Optyk udzieli Ci pomocy i odpowie na pytania.

ZASADY POPRAWNEGO UŻYTKOWANIA I PIELĘGNACJI SOCZEWEK ORAZ OKULARÓW

  • Okulary zawsze zakładaj i ściągaj oburącz. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia zauszników i deformacji oprawy okularowej.
  • Nieużywane okulary przechowuj w etui. Nie narażaj soczewek na uszkodzenia mechaniczne.
  • Regularnie, przynajmniej raz na tydzień, myj okulary w bieżącej wodzie. Unikaj płynów i środków (np. mydło, płyn do mycia naczyń) z dodatkiem środków nawilżających, gdyż mogą one prowadzić do powstawania na soczewkach smug.
  • Soczewki czyść dedykowanymi chusteczkami z mikrowłókien oraz środkami dostępnymi w zakładach optycznych. Nie stosuj ręczników papierowych oraz chusteczek z włóknami szklanymi – mogą one powodować zarysowania.

CZYNNIKI RYZYKA MOGĄCE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO USZKODZENIA SOCZEWEK OKULAROWYCH

  • Soczewki okularowe z powłokami antyrefleksyjnymi są wrażliwe na działanie silnych środków chemicznych. Nie narażaj ich na kontakt z substancjami takimi jak lakiery do włosów, kleje, rozpuszczalniki, zmywacze, płyny do mycia szyb. Unikaj także słonej wody morskiej. Po każdym kontakcie z którąkolwiek z wymienionych substancji niezwłocznie umyj okulary w letniej wodzie.
  • Soczewki i okulary nie tolerują wysokich temperatur. Nie zostawiaj ich nigdy w pobliżu kominka, nie wchodź w nich do sauny. Pamiętaj także, by nie zostawiać okularów na podszybiu samochodu w upalny dzień.

ZABARWIENIE SOCZEWEK ORAZ MOŻLIWOŚCI ICH STOSOWANIA PODCZAS PROWADZENIA POJAZDÓW

Dotyczy produktów przeciwsłonecznych oraz szkieł barwionych: poziom zaciemnienia soczewek wyznacza możliwości ich stosowania do kierowania pojazdami po zmroku oraz w nocy. Soczewki z niestandardowymi barwieniami mogą nie spełniać wszystkich norm.

 

KAT. ZABARWIENIE ABSORPCJA ZASTOSOWANIE
0 Przezroczysty lub bardzo jasno zabarwiony do 19% Bez ograniczeń
1 Jasno zabarwiony 20-56% Niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w nocy
2 Średnio zabarwiony 57-81% Niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w nocy
3 Ciemno zabarwiony 82-92% Niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w nocy
4 Bardzo ciemno zabarwiony 93-97% Niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w dzień i w nocy

 

 

 

 

 

 

cookis

Firma SZAJNA wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić użytkownikowi najlepszą możliwą obsługę.
Kontynuacja przeglądania stron internetowych firmy SZAJNA oznacza zgodę użytkownika na korzystanie z plików cookie.