Studenci Optometrii na Uniwersytecie Warszawskim odwiedzili SZAJNA
Grupa studentów Optometrii Uniwersytetu Warszawskiego odwiedziła w dniu 12 kwietnia Laboratorium SZAJNA. Studenci uczestniczyli w wykładzie o różnicach technologicznych pomiędzy różnymi rodzajami soczewek okularowych, procesie wytwarzanie zaangażowanych szkieł okularowych takich jak szkła progresywne, biurowe, ze wsparciem akomodacji (relaksacyjne). Poznali asortyment szkieł do korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych, oferowanych w SZAJNA. Zapoznali się z różnymi typami uszlachetnień soczewek, metodami ich nakładania na szkła okularowe i wpływie uszlachetnień na własności uzytkowe okularów.
Największe zainteresowanie studentów wzbudziło zwiedzanie laboratorium produkcji soczewek. Zobaczyli proces powstawania produktów, które w przyszłości będą aplikować swoim pacjentom. Byli pod wrażeniem cyfryzacji i automatyzacji, którą zobaczyli w naszym laboratorium. „Studenci z wielkim zainteresowaniem obserwują proces generowania soczewek, lakierowania, nakładania powłok, jednak zawsze najwięcej czasu spędzają przy przemysłowych maszynach do zdalnego profilowania soczewek.” przyznaje Agnieszka Menczykowska „To dla nich ogromne zaskoczenie, że szkła nie są szlifowane, lecz precyzyjnie frezowane, co pozwala na uzyskanie kształtów bardziej fantazyjnych, niż na typowych szlifierkach tarczowych stosowanych w salonach optycznych”.
Dziękujemy za organizację wizyty studentów panu dr hab. Jackowi Pniewskiemu. Przyszłym optometrystom życzymy powodzenia na egzaminach oraz sukcesów w pracy optometrysty.
