Srebrny standard – powłoki z NanoAG

Rok 2020 zmienił nasz sposób myślenia na temat ochrony własnego zdrowia. Między innymi to było powodem, że wprowadziliśmy do oferty gamę powłok antyrefleksyjnych z mikrowarstwą srebra o właściwościach antybakteryjnych.

Unikatowe rozwiązanie

 

Powłoki z grupy NanoAG to jedne z pierwszych na świecie szkieł wyposażonych w mikrowarstwę srebra. Dzięki niej powierzchnia soczewek ma właściwości antybakteryjne, co wpływa na podwyższoną ochronę bardzo delikatnej i wrażliwej na wszelkie zanieczyszczenia okolicy oczu. Aseptyczna warstwa ochronna znajduje się po obu stronach soczewek. Jest nanoszona w specjalnej technologii, dzięki której jest zupełnie niewidoczna dla użytkownika, a jednak zachowuje swoje działanie.

 

Dlaczego srebro?

 

Jony srebra wykazują silne właściwości antybakteryjne. To właśnie dlatego srebro jest szeroko stosowane w medycynie (m.in. jako składnik środków odkażających i dezynfekujących) oraz jako materiał, z którego wykonuje się niektóre narzędzia chirurgiczne.

Dostępność

 

W katalogu SZAJNA 2020/2021 pojawią się trzy nowe powłoki antyrefleksyjne:

  • Diament NanoAG – powłoka uniwersalna, bardzo delikatny kolor odbicia światła (mniejszy niż w powłoce Diament Plus). Powłoka dostępna od maja 2020 r.
  • LED NanoAG – powłoka chroniąca oczy przed światłem niebieskim i zmęczeniem przez nie powodowanym. W ofercie recepturowej zastępuje LED Control, kolor obu
    powłok jest identyczny.
  • Drive NanoAG – powłoka dedykowana dla kierowców, chroni oczy przed zmęczeniem podczas kierowania pojazdami w dzień i w nocy, poprawia kontrast widzenia. W ofercie recepturowej zastępuje Drive Control, kolor obu powłok jest identyczny.

Powłoki Diament NanoAG, LED NanoAG i DriveNanoAG dostępne są w tej samej cenie.

powrót do artykułów