Przełomowe soczewki fotochromowe z dynamiczną polaryzacją

Już w dniu światowej premiery, czyli 9 lutego możliwe będzie zamówienie w SZAJNA zupełnie nowych soczewek Transitions XTRactive Polar. To innowacyjne rozwiązanie łączy w sobie fotochromowość o zakresie zabarwienia 10-89% z dynamicznym filtrem polaryzacyjnym. Zabarwianie soczewek aktywowane jest światłem widzialnym i promieniowaniem UV. Działanie dynamicznego filtra fotochromowego odczuwalne jest wraz z zabarwianiem się szkieł by przy maksymalnym zabarwieniu osiągnąć sprawność redukcji odblasków na poziomie 90% standardowej soczewki polaryzacyjnej. Szkła dostępne są na razie wyłącznie w kolorze szarym.

Technologia XTRActive

Soczewki Transitions® XTRActive są uznawane przez Optyków za produkt nr 1 w kategorii bardzo ciemnych szkieł o zmiennym zabarwieniu. Technologia XTRActive została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić wyjątkowo przyciemnione szkła na zewnątrz i chronić oczy przed intensywnym słońcem, nawet w wysokich temperaturach. Zabarwiają się w samochodzie i pomagają chronić narząd wzroku przed szkodliwym niebieskim światłem w pomieszczeniach. Podobnie jak wszystkie soczewki Transitions® także soczewki XTRActive
blokują 100% światła UV.

 

Technologia polaryzacyjna

Soczewki polaryzacyjne redukują wszystkie rodzaje odblasków, porządkując przy tym kierunek promieni słonecznych – pod tym względem przypominają żaluzję. Dzięki swojemu zabarwieniu chronią oczy przed nadmiarem światła słonecznego, a warstwa polaryzacyjna redukuje oślepiające odblaski. Soczewki te wykorzystują folię polaryzacyjną wbudowaną w strukturę soczewki i mają stałą barwę.

 

Wyzwanie: najlepsze połączenie obu technologii

Idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy są często narażeni na silne światło, byłyby soczewki, które są przejrzyste w pomieszczeniach, ale ciemnieją na zewnątrz i mają polaryzację w intensywnym światle słonecznym i otoczeniu pełnym odblasków. Innymi słowy, rozwiązanie, które łączy zalety soczewek Transitions® XTRActive z zaletami spolaryzowanych soczewek przeciwsłonecznych. Właśnie dlatego powstały soczewki Transitions® XTRActive Polar! Pierwsze i jedyne jak dotąd fotochromowe soczewki polaryzacyjne.

 

image

Transitions® XTRActive Polar: jedyny tak skuteczny fotochrom z polaryzacją

Opierając się na wieloletnich badaniach i rozwoju technologii fotochromowej i polaryzacyjnej, opracowano jedyną i najlepszą na świecie fotochromową soczewkę polaryzacyjną o zmiennym zabarwieniu. Ta nowa, ekskluzywna technologia jest wspierana przez ponad 400 patentów na całym świecie, obejmujących rozwiązania chemiczne, barwniki, sprzęt, proces produkcyjny i produkt końcowy.

 

Ekskluzywna matryca wielowarstwowa

Aby uzyskać jednocześnie wydajną polaryzację i skuteczne działanie fotochromowe, potrzebna była innowacja. Soczewki polaryzacyjne Transitions® XTRActive wykorzystują niepowtarzalną wielowarstwową matrycę. Było to niezbędne, ponieważ barwniki fotochromowe i filtr polaryzacyjny wymagają macierzy o przeciwnych właściwościach. Wynalezienie nowatorskich materiałów było przełomem, który zmienił relację między wysoką wydajnością polaryzacji i tempem zaciemniania. Nowe barwniki XTRActive zapewniają dodatkową
intensywność zabarwienia Nowe barwniki Transitions® XTRActive są aktywowane szerszym spektrum zarówno światła UV, jak i światła widzialnego. Są przejrzyste w pomieszczeniach, a na zewnątrz wychwytują więcej energii świetlnej. W rezultacie ciemnieją za przednią szybą samochodu, co zapewnia wysoki poziom zabarwienia i dodatkową ochronę, jakiej użytkownicy oczekują od soczewek.

 

Ultraszybkie barwniki dichroiczne

Prawdziwa magia tej innowacji tkwi w możliwości dynamicznej polaryzacji, która z powodzeniem dodaje zalety polaryzacji do serii Transitions® XTRActive. Soczewki polaryzacyjne XTRActive są przezroczyste w pomieszczeniach z nutą ochronnego zabarwienia i nie mają polaryzacji, gdy soczewka nie jest aktywowana. Na zewnątrz stają się ciemne z poziomem polaryzacji zależnym od intensywności zabarwienia. W rezultacie skuteczność polaryzacji może wynosić od zera w pomieszczeniu do 90% na zewnątrz. Ta dynamiczna polaryzacja jest generowana przez ultraszybkie dichroiczne barwniki fotochromowe, które układają się w liniowy wzór w celu polaryzacji światła. Rezultatem jest soczewka o niezrównanej zdolności do uzyskania wyraźnego obrazu w pomieszczeniach i wyjątkowo ciemnego i spolaryzowanego obrazu na zewnątrz.  To niesamowite osiągnięcie, ponieważ nigdy nie było produktu o parametrach soczewek Transitions® XTRActive i korzyściach płynących z polaryzacji dynamicznej.

powrót do artykułów