Praca Tygodnia – nagrodzeni we wrześniu

Od 31 sierpnia prowadzimy na naszym profilu na Facebooku zabawę, w której optycy mogą pokazać wykonane przez siebie prace wykorzystujące soczewki okularowe naszej firmy. Celem akcji jest promocja optyków – profesjonalizmu, dbałości o estetykę, wykorzystania wiedzy i doświadczenia dla realizacji nawet bardzo nietypowych potrzeb pacjenta.

 

Do akcji przystąpiło bardzo dużo zakładów z całej Polski. Prace pokazywane zasługują na najwyższe uznanie i nasze jury niejednokrotnie prowadziło spory o to, która praca najlepiej wykorzystuje możliwości, jakie dają szkła okularowe produkowane w naszej firmie.

 

Poniżej prezentujemy zwycięskie prace wraz z opisem przygotowanym przez autorów i uzasadnieniem naszej komisji.

#PracaTygodnia 31.08-06.09.2020

Salon optyczny: Oooczy, Łódź, ul. Kopcińskiego 31A, ul. Piłsudskiego 157

image

„Korygując sporą krótkowzroczność, Pan Krzysztof chciał jednocześnie doświadczyć okularów estetycznych, lekkich i co najważniejsze – z jak najlepszym odwzorowaniem rzeczywistego obrazu.  Cieszą nas takie wyzwania. Przed Wami okulary korygujące wadę -12D.  Soczewki EGO i67 z wysokiej jakości antyrefleksem, zamontowane w klasycznej, casualowej oprawie. Harmonia proporcji pozwoliła uzyskać efekt więcej niż satysfakcjonujący.  Do tego świetna, lokalna jakość – wszystko od polskich producentów.”

 

Opis autora pracy mówi sam za siebie, nasza komisja była pod wrażeniem. Gratulujemy OOOczy i polecamy serdecznie tego optyka. Jeśli szukacie dla siebie optyka w #Łódź to odwiedzając salon OOOczy możecie liczyć na dobrze wykonane okulary.

#PracaTygodnia 07-13.09.2020

#PracaMiesiacaWrzesnia

Salon optyczny: Optyk Kowalewo, Kowalewo Pomorskie, Plac 700-lecia 2

image

„Prezentujemy Państwu takie oto cudeńko. Nie było to łatwe wyzwanie. Klientka chciała uzyskać efekt ,,niebieskich oczu” Zaproponowałam soczewki fotochromowe Transitions Signature w kolorze niebieskim, aby uzyskać pogłębienia koloru został dodatkowo zastosowany antyrefleks LED CONTROL dzięki czemu soczewki stały się opalizujące i rewelacyjnie się mienią.
Takie wyzwania i zadowolenie Klientów dają nam mega pozytywną energię do pracy. Co tu dużo pisać UWIELBIAMY NASZYCH KLIENTÓW”

 

Urzekło nas bezkompromisowe podejście do estetyki i wykorzystanie wszystkich dostępnych narzędzi, jakie dają szkła okularowe, aby uzyskać efekt niebieskich okularów. Gratulujemy!

#PracaMiesiacaWrzesnia która głosami naszych fanów zdobyła 187 głosów wyprzedając inne prace o co najmniej kilkadziesiąt i Serdecznie gratulujemy wygranej!

#PracaTygodnia 14-20.09.2020

Salon optyczny: Salon Optyczny Artur Jeżowski, Sokołów Podlaski, ul. Piłsudskiego 1

image

„Prezentujemy Wam bardzo ciekawą realizację. Małymi krokami wracają do mody tzw. „patentki”, czyli okulary bezramkowe. Okulary cechują się delikatnością na twarzy. Bardzo mało rzucają się w oczy ale jednocześnie podkreślają elegancję i styl osoby, która je nosi.  Oprawki, które wybrała nasza klientka to markowe Max Mara ze soczewkami polskiego producenta Szajna Laboratorium Optyczne.

 

Klientka z racji wykonywania swojego zawodu potrzebowała okularów, w których będzie mogła patrzeć w dal i jednocześnie w bliż. Doradziliśmy soczewki relaksacyjne, które wspomagają akomodację przy pierwszych problemach z widzeniem, z krótkich odległości.

 

Soczewki wykonane są z materiału Trivex, który cechuje się ogromną odpornością na uderzenia i pęknięcia. Uwierzcie nam – pomimo widocznej delikatności, soczewki można uderzać młotkiem i nie ma możliwości aby pękły. 

 

Wiercenie w soczewce i montaż to nasza ręczna praca. Odpowiedni zestaw wierteł pozwolił na ręczne wykonanie otworów montażowych. Kształt soczewce nadała firma Szajna w swoim laboratorium.”

 

Piękne, nowoczesne, lekkie okulary, soczewka o ciekawym kształcie. To również przykład jak sprawdza się zdalne profilowanie w praktyce. Gratulujemy wgranej!
Jeśli szukacie optyka w okolicach Sokołów Podlaski, który wykona odważne okulary z finezją, to polecamy tego optyka. Praca nagrodzona w naszym konkursie potwierdza doświadczenie i kunszt rzemieślniczy tego optyka.

#PracaTygodnia 14-20.09.2020 – nagroda dodatkowa

Salon optyczny: Salon Optyczny Wokulski,  Mińsk Mazowiecki, ul. 11 Listopada 4/9

image

„DWUOGNISKOWE FOTO DO GÓRY NOGAMI! W naszym salonie spełniamy życzenia nawet najbardziej wymagających klientów. Prezentujemy Państwu jedną z naszych szczególnych prac, która była dla nas wyzwaniem.

 

Biorąc pod uwagę rodzaj pracy wykonywanej przez naszego klienta, umieściliśmy segment do bliży w niestandardowym miejscu. Aby spełnić wszystkie wymagania zastosowaliśmy soczewkę fotochromowa z firmy SZAJNA Laboratorium Optyczne. Klient był w 100% usatysfakcjonowany ze swoich nowych okularów.  Uwielbiany takie wyzwania i czekamy na kolejne.”
 

Napłynęło do nas dużo zgłoszeń i nasz wzrok przyciągnęła jeszcze ta praca. Okulary dwuogniskowe, fotochromowe – niby zwyczajna rzecz. Ale tu optyczka po analizie potrzeb klienta zamontowała je odwrotnie – segment do bliży jest na górze. Za kreatywność i zrozumienie potrzeb pacjenta Salon Optyczny Wokulski Mińsk Mazowiecki dostał od nas pozaregulaminowe wyróżnienie i nagrodę dodatkową.

#PracaTygodnia 21-27.09.2020

Salon optyczny: Optyk Podwysocki, Zduńska Wola, Łaska 3

image

„Jak ważny jest dobór i montaż właściwych soczewek okularowych dla dziecka? W naszej pracy optyków zarówno na etapie sprzedaży jak i montażu spotykamy się często z różnymi wyzwaniami. Tym razem były to soczewki okularowe dla 4 miesięcznego dziecka. Wada wzroku to +16.0 dioptrii. Soczewki w wysokim indeksie 1.67 w konstrukcji Lenti+ z wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną Aqua Plus. Produkt polskiej firmy Szajna z którą współpracujemy od prawie 30 lat – SZAJNA Laboratorium Optyczne

 

Kiedy na ostatnim etapie już w trakcie odbioru gotowych okularów pojawia się uśmiech i zadowolenie rodziców dziecka, to powiem Wam szczerze, że serce się raduje! Aby uhonorować także pracę naszego optyka Michała, zamieszczamy zdjęcia gotowych okularków.

 

Największym wyzwaniem w tym przypadku był tutaj dobór właściwych soczewek w taki sposób, aby jak najmniej widoczna była ich grubość. Nie bez znaczenia był także wybór właściwej oprawy z tworzywa o odpowiedniej konstrukcji ramki, przede wszystkim bezpiecznej i wygodnej dla tak małego dziecka. Soczewki instalujemy w taki sposób, aby położenie soczewek w oprawie, szczególnie od strony wewnętrznej nie przeszkadzało w użytkowaniu okularków. Soczewki nie mogą mieć kontaktu z częścią twarzową niemowlaka. Prawidłowe widzenie dziecka oraz estetyka gotowych okularków to najważniejsze oczekiwania rodziców dziecka.

 

Niesamowicie cieszymy się, że mogliśmy pomóc.”

 

 

W naszej pracy optyków zarówno na etapie sprzedaży jak i montażu spotykamy się często z różnymi wyzwaniami. Tym razem były to soczewki okularowe dla 4 miesięcznego dziecka. Wada wzroku to +16.0 dioptrii. Soczewki w wysokim indeksie 1.67 w konstrukcji Lenti+ z wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną Aqua Plus.

powrót do artykułów