Od 30 lat wspieramy wzrok Polaków

Dla typowego użytkownika okularów, to co znajduje się na twarzy to estetyczna oprawa, w której widzi się lepiej, wyraźniej. Takie postrzeganie okularów to znak, że szkła okularowe spełniają swoją funkcję – są niedostrzegalnym narzędziem poprawy jakości widzenia. Dobre szkła okularowe zapewniają bardzo dobre walory korekcyjne, czyli szerokie pole widzenia i doskonałą ostrość obrazu. Użytkowo są nieangażujące – łatwo się czyszczą, szybko odparowują z nich zamglenia i kropelki deszczu, są mało podatne na zabrudzenia i odporne na zarysowania.

 

Jak uzyskujemy tak komfortowe soczewki okularowe?

Od początku istnienia naszej firmy, czyli od 1991 roku stale sięgamy po innowacyjne rozwiązania, aby zapewnić najlepsze doświadczenie korzystania z okularów korekcyjnych. Dziś nasze laboratorium produkcyjne wytwarza soczewki okularowe na światowym poziomie, oferując krótkie terminy realizacji, serwis i wiele usług dodatkowych kierowanych do optyków.

 

Już w 1997 roku rozpoczęliśmy uszlachetnianie szkieł mineralnych i organicznych powłokami antyrefleksyjnymi. Od tego czasu stale zwiększamy doskonałość uszlachetnień, a od 2009 roku rozwijamy własne innowacyjne receptury antyrefleksyjne. W roku 2018 jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy nano srebro o działaniu aseptycznym, od 2020 roku dostępne jest jako składnik popularnych powłok LED Control, Drive Control i Diament Plus.

 

Jako pierwsza firma produkująca soczewki okularowe w Polsce wprowadziliśmy w 2008 roku technologię FreeForm, która pozwoliła rozpocząć wytwarzanie soczewek progresywnych, a także indywidualnych szkieł do pracy w pomieszczeniach, ze wsparciem akomodacji oraz indywidualnych szkieł jednoogniskowych.

 

W 2011 roku wprowadziliśmy do zakładów optycznych zdalne profilowanie, które pozwala dziś na jeszcze doskonalsze projektowanie i wytwarzanie indywidualnych szkieł okularowych z uwzględnieniem kształtu oprawy i parametrów anatomicznych twarzy pacjenta. W ten sposób uzyskujemy szkła zarówno progresywne jak i jednoogniskowe o najszerszych dostępnych polach widzenia i najwyższej estetyce.

 

Polska firma rodzinna

Gdynia jest miastem, z którego pochodzimy. Tu działa nasze laboratorium, stąd codziennie tysiące soczewek trafiają do zakładów optycznych na terenie całego kraju i w państwach ościennych. Jakość naszej pracy firmujemy własnym nazwiskiem – Szajna.

 

Jesteśmy znani w branży, a nasze produkty wybierają niezależne rodzinne zakłady optyczne oferujące od pokoleń swoją wiedzę i doświadczenie pacjentom poszukującym rozwiązań poprawiających ostrość widzenia i jakość życia.

cookis

Firma SZAJNA wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić użytkownikowi najlepszą możliwą obsługę.
Kontynuacja przeglądania stron internetowych firmy SZAJNA oznacza zgodę użytkownika na korzystanie z plików cookie.