Nowy katalog, nowe soczewki i powłoki antyrefleksyjne

Ostatnie miesiące poświęciliśmy na opracowanie zupełnie nowych produktów: powłok antyrefleksyjnych i soczewek, które odpowiadają na nowe potrzeby pacjentów zakładów optycznych. Wprowadzamy je do sprzedaży w nowym katalogu produktów, który obowiązywać będzie od 1 października 2020 przez co najmniej 12 miesięcy.

Srebrny standard – powłoki antyrefleksyjne NanoAG

Po wiosennym sukcesie szkieł z powłoką Diament NanoAG wprowadzamy dodatnie jony srebra do kolejnych znanych i chętnie wybieranych przez pacjentów uszlachetnień:

  • LED Control – powłoka chroniąca wzrok przed światłem niebieskim emitowanym przez urządzenia elektroniczne i energooszczędne oświetlenie oraz promieniowaniem ultrafioletowym dostępna będzie od 1 października 2020 z jonami srebra pod zmienioną nazwą LED NanoAG.
  • Drive Control – powłoka przeznaczona do zmniejszania dyskomfortu powodowanego przez rozbłyski, odblaski i efektu oślepienia podczas prowadzenia samochodu, zawierać będzie jony srebra i dostępna będzie pod zmienioną nazwą Drive NanoAG.

Nowe szkła progresywne VEO

Szkła progresywne to niezwykle ważna grupa produktów biorąc pod uwagę tendencje demograficzne w Polsce oraz wydłużający się okres aktywności zawodowej, wymagającej sprawnego wzroku. Stale unowocześniamy gamę naszych szkieł progresywnych aby oferować pacjentom coraz szersze pola widzenia, szybką adaptację i łatwość użytkowania szkieł wieloogniskowych.

  • VEO Supermedio – to zaawansowane szkła progresywne, w pełni indywidualne, wykonywane w potrzebnej pacjentowi mocy w oparciu o indywidualne cechy anatomiczne twarzy i położenie opraw. Zapewniają szerokie pola widzenia na każdą odległość, w stosunku do szkieł ze średniej półki są łatwiejsze w użyciu na odległości pośrednie i podczas czytania.
  • VEO Futura – indywidualne szkła progresywne dla początkujących presbiopów. Zastąpiły w ekonomicznym segmencie cenowym soczewki starszej generacji oferując w tej samej cenie wyższy komfort widzenia.

Zoom G3 HD – nowa generacja szkieł wspierających akomodację

Postępująca cyfryzacja pracy i życia codziennego powoduje, że coraz młodsze osoby odczuwają zmęczenie wzroku. Dlatego w ostatnich latach popularyzują się szkła wspierające wzrok podczas czytania i korzystania z komputera. Niewielkie zwiększenie mocy w dolnej części soczewek zmniejsza wysiłek wkładany w czytanie.

 

Zoom G3 HD oferują użytkownikom większą swobodę spoglądania na boki przy zachowaniu maksymalnej jakości widzenia. Zmianie ulega oferta dostępnego wsparcia, co pozwala jeszcze lepiej dopasować szkła do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Active 120 HD – zupełnie nowe szkła do okularów sportowych

Polki i Polacy coraz chętniej uprawiają sporty. Osoby, które na co dzień noszą okulary korekcyjne poszukują okularów sportowych, które ochronią wzrok podczas jazdy rowerem, biegania czy innych aktywności na świeżym powietrzu a jednocześnie będą również zastępować okulary korekcyjne.

Szkła Active 120 pozwalają na realizacje funkcji korekcyjne w okularach mocno przylegających do twarzy a jednocześnie zapewniają:

  • szeroki kąt widzenia – do 120 stopni,
  • zredukowaną grubość szkieł w stosunku do standardowych rozwiązań.

Soczewki okularowe XXL – do 85mm średnicy

Coraz modniejsze oprawy okularowe typu „oversize” wymagają stosowania soczewek o ponadstandardowej średnicy. Od 16 października do sprzedaży wchodzą jednoogniskowe szkła recepturowe o średnicy 85mm z dodatkowa możliwością decentracji do 5mm.

Stopniowanie mocy co 0.125 D – nowa precyzja dopasowania szkieł dla pacjenta

Standardowe stopniowanie mocy szkieł okularowych to 0.25 D. Nowe cyfrowe narzędzia badania wzroku umożliwiają jednak dokładniejsze określenie potrzeby korekcji i  uniknięcie efektu nadmiernej lub niewystarczającej mocy dobranych okularów. SZAJNA Laboratorium Optyczne dla soczewek recepturowych wykonywanych w technologii FreeForm (z oznaczeniem HD) wprowadza standard stopniowania co 0.125 D, czyli możliwe będzie zamówienie szkieł o mocy o wartości po przecinku 0.125 D, 0.25 D, 0.375 D, 0.50 D, 0.625D, 0.75 D, 0.875 D.

powrót do artykułów