Nowe szkła progresywne i aplikacja pomiarowa gwiazdami spotkań z optykami

Nowy katalog – nowe szkła okularowe w ofercie

 

Szkła progresywne VEO X-Master były najważniejszą nowością produktową prezentowaną podczas jesiennych spotkań z optykami. Pretekstem do organizacji 10 spotkań na terenie całej Polski była publikacja nowego katalogu soczewek okularowych na rok 2019/2020. Z ciekawych propozycji – w nowym katalogu znaleźć mozna również szkła OPTIPLAST 1.50 Prizmatiq – pierwsze tak dobrze opisane zakresy dostępności szkieł pryzmatycznych.

Porównanie jakości widzenia w standardowych szkłach progresywnych do VEO X-Master

Soczewki progresywne VEO X-Master

 

Soczewki progresywne VEO X-Master zastąpiły dotychczas obecne w ofercie VEO Master G3 – topowe rozwiązanie oferujące najszersze pola widzenia. Veo X-Master to nowocześniejsza konstrukcja oferująca lepsze od poprzedniej własności użytkowe – szersze pola widzenia na odleglosci pośrednie i blisko, stabilny obraz po bokach i szybką adaptację nawet początkujących z okularami progresywnymi pacjentów. Dodatkowo dostępna jest w szerszej gamie materiałowej.

Nie tylko szkłą okularowe – aplikacja SZAJNA Snap do pomiarów indywidualnych

 

Drugą nowością, która wzbudziła duże zainteresowanie, była nowa aplikacja pomiarowa SZAJNA Snap. To narzędzie, które umożliwia szybką i łatwą personalizację szkieł indywidualnych oraz przyspiesza i profesjonalizuje proces obsługi klienta. Przy użyciu kamery wbudowanej w tablet z aplikacją SZAJNA Snap optyk wykonuje pomiary przednie rozstawu źrenic i wysokości montażowej, a także boczne – kąt pantoskopowy i odległość soczewki od oka. Dane te są przesyłane bezpośrednio do SZAJNA Nawigatora i wprowadzane do konfigurtora, przez który optyk zamawia indylidualne soczewki okularowe.

powrót do artykułów