Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne odczarowane

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne ciągle stanowią w Polsce niewielki odsetek sprzedawanych okularów korekcyjnych. Oznacza to, że pacjenci potrzebujący ochrony przed słońcem i niebezpiecznym dla wzroku promieniowaniem UVA i UVB nie korzystają z potrzebnych im rozwiązań. Dlatego Akademia SZAJNA tej wiosny poświęcona była korekcyjnym rozwiązaniom przeciwsłonecznym. „Temat może wydawać się w branży optycznej błahy, przeciez każdy projesjonalista zna produkty przeciwsloneczne. Jednak uczestnicy naszych szkoleń przyznawali, że o ile pacjent sam nie pyta, rzadko oferują korekcyjne rozwiązania chroniące przed słońcem” – mówi Michał Szajna.

Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję odświeżyć wiedzę o soczewkach fotochromowych, polaryzacyjnych i barwionych. Zaprezentowane zostały zasady działania poszczególnych szkieł i ciekawe porównania ich własności. Optycy mogli obejrzeć próbki szkieł polaryzacyjnych, fotochromowych, a także charakterystyczne dla okularów przeciwsłonecznych uszlachentnienia jak modowe powłoki lustrzane Spectra czy dedykowany dla kierowców Drive Control. Nie zabrakło też podpowiedzi technicznych dotyczących sposobu montażu i doboru poszczególnych rozwiązań z uwgzlędnieniem oczekiwań funkcjonaalnych pacjeta oraz jego potrzeby korekcji.

„Dołożyliśmy wszelkich starań, by wyjasnić niuanse różniące poszczególne grupy szkieł przeciwsłonecznych. Szkolenia prowadzone były prostym językiem, który łatwo będzie optykom przenieść do pracy – mówi Agnieszka Menczykowska, prowadząca szkolenia – zależało nam na tym, aby ułatwić osobom odpowiedzialnym za sprzedaż w salonie rozmowę z pacjentem”.

Szkolenia odbyły się w 15 największych miastach w Polsce, skorzystało z nich 730 optyków z 290 zakładów rozsianych po małych i dużych miejscowościach. Akademia SZAJNA stara się docierać tam, gdzie profesjonalistom łatwo dojechać, by zdobyć nowe kompetencje. Podczas szkoleń uczestncy wzięli też udział w konkursie wiedzy o szkłach przeciwsłonecznych, w których nagrodami były bony rabatowe na zakup soczewek okularowych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Kolejna edyca szkoleń już w przygotowaniu, zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie oraz newslettera. Jeśli chcecie Państwo zasugerować kolejny temat szkoleń – prosimy o skorzystanie z formularza poniżej lub kontakt z naszym Regionalnym Przedstawicielem.

 

powrót do artykułów