Dbam o oczy

Moje szkła

Oto dlaczego pokochasz korekcyjne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją.

Gdy tylko bardziej świeci słońce i zaczynają łzawić Ci oczy, lub marszczysz twarz jak śliwka, pomstujesz na swoje okulary korekcyjne. Nie ważne, czy to jest lato, czy zima.  Jeśli nosisz moce dodatnie, to efekt jest spotęgowany skupiającymi światło właściwościami szkieł. Zastanawiasz się jak ulżyć swoim oczom? Zapomnij o zwykłych okularach przeciwsłonecznych. Jest coś znacznie wygodniejszego i użytkowo lepszego – korekcyjne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją.

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to rozwiązanie typu trzy w jednym.

Po pierwsze Twoja korekcja – sferyczna, cylindryczna – dostępna jest w zakresie od -12 do +9 dioptrii. Jeśli nosisz okulary do bliży i dali, progresywne – również możesz mieć okulary polaryzacyjne.

Po drugie przyciemnianie – okulary z polaryzacją dostępne są w wersji bardzo ciemnej (80% zabarwienia) i nieco jaśniejszej (40% zabarwienia szarego). Do wyboru masz 3 najpraktyczniejsze kolory – szary, szaro-zielony i brązowy. Barwa szkieł oprócz estetyki wpływa również na widzenie barw. W szkłach polaryzacyjnych, które będą używane w samochodzie polecamy zabarwienie brązowe, które podbija widoczność sygnalizacji świetlnej.

Po trzecie mniej odblasków. To najważniejsza zaleta polaryzacji. Sprawdzi się w mieście, gdzie od budynków i samochodów odbija się słońce i oślepia Twoje oczy. Poprawi samopoczucie i widzenie nad wodą i w plenerze. W samochodzie poczujesz, że po jeździe masz mniej zmęczone oczy. Dodatkowo nie umknie Ci zmiana świateł nawet w bardzo ostrym słońcu. Brak odblasków to też większe bezpieczeństwo na drodze – zobaczysz wszystko wyraźniej i szybciej będziesz w stanie podjąć właściwe decyzje.

Zobacz, jaka jest różnica między tym, co widzisz bez polaryzacji i z polaryzacją:

Nie zapomnij o antyrefleksie. Nie chronione w żaden sposób plastikowe szkła w okularach łatwo się rysują. Warto zadbać o uszlachetnienie, które zwiększy ich trwałość. Antyrefleks dodatkowo poprawi przepuszczalność spolaryzowanego światła, aby nic nie umknęło Twojemu spojrzeniu.

Na koniec wygląd. Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mogą wyglądać modnie. W salonach optycznych znajdziesz szeroki wybór przeciwsłonecznych opraw okularowych. Jeśli zapragniesz mieć lustrzane szkła – nic prostszego – wybierz czy chcesz klasyczne srebrne „lustrzanki”, czy też niebieskie lub nawet złocisto-pomarańczowe. Ograniczeniem jest tylko Twoja fantazja!

 Jeśli raz spróbujesz takich okularów, już nigdy nie zdecydujesz się na żadne półśrodki.

 

powrót do artykułów
cookis

Firma SZAJNA wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić użytkownikowi najlepszą możliwą obsługę.
Kontynuacja przeglądania stron internetowych firmy SZAJNA oznacza zgodę użytkownika na korzystanie z plików cookie.