Moje szkła

Okulary progresywne na lato

Jeśli nosisz okulary progresywne, to wiesz, że na lato trzeba się przygotować. Progresy trudno zastąpić, bo są fantastycznie uniwersalne. Możesz w nich swobodnie widzieć na każdą odległość i w każdej sytuacji. Tymczasem latem nadmiar słońca bardzo dokucza. Dzieje się tak dlatego, że najprawdopodobniej Twoje szkła progresywne mają moc dodatnią i działają jak soczewka skupiająca słońce. Chyba każdy w dzieciństwie bawił się podpalając papier przy użyciu lupy.

Jak zatem przeżyć lato w progresach?

Zdecydowanie nie potrzebujesz kapelusza, czapki z daszkiem ani tym bardziej parasolki. Chyba, że chcesz chronić się przed udarem słonecznym. Rozwiązanie jest niezwykle proste – możesz mieć swoje przeciwsłoneczne okulary progresywne. Jaki masz wybór?

Progresywne inteligente szkła fotochromowe

To najpopularniejsze rozwiązanie, ponieważ w jednej parze okularów nie tylko widzisz na wszystkie odległości, ale też ich zabarwienie dostosowuje się do sytuacji. Na zewnątrz przyciemniają się pod wpływem promieniowania UV i chronią Twój wzrok przed nadmiarem słońca, w pomieszczeniach stają się na powrót bezbarwne. Szeroka gama kolorów szkieł daje wiele możliwości wyboru. Wybierając oprawy trzeba zwrócić uwagę, aby wyglądały atrakcyjne zarówno z bezbarwnymi jak i ciemnymi szkłami.

Polaryzacyjne szkła progresywne

Współczesna technologia produkcji szkieł okularowych pozwala wykonać polaryzacyjne okulary progresywne. Rozważ to rozwiązanie zwłaszcza jeśli sporo prowadzisz samochód, przebywasz w otwartej przestrzenia, nad wodą lub w miejscach, gdzie powstaje wiele odblasków. Filtr polaryzacyjny, który jest integralna częścią soczewek spowoduje, że zawsze będziesz widzieć to, co chcesz zobaczyć. Użytkownicy, którzy raz sięgnęli po to rozwiązanie, podczas wyboru kolejnych okularów nie wracają do innych rozwiązań przeciwsłonecznych. Do wyboru są różne odcienie i natężenia koloru, również zabarwienie gradualne. Co istotne – takie okulary mogą wyglądać fantastycznie i modowo – możesz wybrać do nich oprawy typowo przeciwsłoneczne a na soczewki okularowe można nałożyć powłokę lustrzaną w kolorze srebrnym, złotym lub niebieskim.

Przeciwsłoneczne szkła progresywne

Większość materiałów, z których powstają soczewki okularowe daje się barwić. Zatem możesz zamówić w zakładzie optycznym szkła progresywne zabarwione na jeden z proponowanych przez producenta kolorów. Możesz popuścić wodze fantazji i mieć szkła zabarwione gradualnie lub nawet na 2 kolory. Warto wspomóc wzrok powłoką antyrefleksyjną, która zmniejsza rozbłyski i odblaski (Drive Control). Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w samochodzie, ale wszędzie tam, gdzie jest wiele odblasków światła. Progresywne soczewki przeciwsłoneczne można zamontować w oprawach przeciwsłonecznych dostępnych w zakładzie optycznym. Jeśli podobają Ci się lustrzane szkła – Twoje progresy mogą mieć taką powierzchnię.

Zapytaj optyka o promocję na zakup dwóch par okularów progresywnych oraz o promocję na progresywne szkła fotochromowe.

powrót do artykułów
cookis

Firma SZAJNA wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić użytkownikowi najlepszą możliwą obsługę.
Kontynuacja przeglądania stron internetowych firmy SZAJNA oznacza zgodę użytkownika na korzystanie z plików cookie.