Moje szkła

Okulary fotochromowe bez tajemnic

Okulary fotochromowe to takie, w których inteligentne szkła reagują na natężenie światła. Zawarte w szkłach cząsteczki fotochromowe reagują na energię słoneczną i zmieniają swoje położenie. Efektem tej zmiany jest zmiana zabarwienia okularów. Dzięki temu do oczu dochodzi zawsze optymalna ilość światła. Wystarczy wyjść na słońce by okulary się przyciemniły, a po wejściu w cień, do lasu czy pomieszczeń by na powrót stały się przezroczyste.

Stale ulepszana technologia

Technologia fotochromowa bardzo szybko się rozwija, ponieważ okulary fotochromowe to najbardziej wszechstronny sposób ochrony i korekcji wzroku. Współczesne inteligentne szkła szybciej niż kiedyś reagują na zmiany nasłonecznienia, a w pomieszczeniach mają niemal niedostrzegalne zabarwienie. Siódma generacja soczewek SOLAR osiąga pełne zabarwienie w mniej niż minutę, a w pomieszczeniach ma zabarwienie wstępne na poziomie 3 %.

Dla zdrowia

Soczewki fotochromowe zatrzymują szkodliwe dla oczu promieniowanie UV oraz nadmiar światła. Nosząc takie okulary użytkownik ma jednocześnie okulary korekcyjne do pomieszczeń, na noc oraz przeciwsłoneczne szkła korekcyjne.  Zatrzymywanie nadmiaru światła szczególnie ważne jest przy dodatniej korekcji, ponieważ szkła „dodatnie” działają jak lupa i skupiają promienie słoneczne. Każdy, kto próbował podpalić papier przy pomocy lupy łatwo wyobrazi sobie, jak mocno skupiona jest wiązka światła wpadającego do oka.

Najmodniejsze kolory

Soczewki fotochromowe Solar dostępne są nie tylko w typowych kolorach jak szary czy brązowy. Okulary fotochromowe Solar VII mogą zabarwiać się na kolor szarozielony, a nawet niebieski, różowy czy tak modny aktualnie fiolet.

powrót do artykułów
cookis

Firma SZAJNA wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić użytkownikowi najlepszą możliwą obsługę.
Kontynuacja przeglądania stron internetowych firmy SZAJNA oznacza zgodę użytkownika na korzystanie z plików cookie.