Moje szkła
Soczewka progresywna VEO składa się z kilku obszarów patrzenia, dzięki czemu uzyskujesz jedne okulary o wszechstronnym zastosowaniu. Wystarczy zrozumieć jak jest zbudowana, by szybko zacząć korzystać z wszystkich jej zalet. Na zdjęciu poniżej oznaczone są trzy strefy funkcjonalne Twoich okularów:
Oznaczone obszary to:
Dal – Obszar w górnej części szkła, który działa, jak Twoje dotychczasowe okulary. Pozwoli Ci komfortowo chodzić, jeździć samochodem czy oglądać telewizję.
Obszar pośredni – Obszar pośredni to największe udogodnienie szkieł progresywnych. Znajduje się w środkowej części Twoich okularów progresywnych. Wielkość tego obszaru zależy od rodzaju soczewek, jakie pomógł Ci dobrać Optyk. Obszar pośredni to m.in. praca z komputerem, patrzenie na prędkościomierz i inne wskaźniki w samochodzie.
Bliż – Obszar w dolnej części Twoich okularów, który pozwala wykonywać czynności wymagające ostrego widzenia detali jak czytanie książki, pisanie, rysowanie lub majsterkowanie.
Obszary peryferyjne – Są to obszary, w których widzenie może być nieostre. Występują one poza normalną strefą widzenia po bokach szkieł.
Czasem, aby użyć odpowiedniego obszaru widzenia trzeba nieco zmienić pozycję głowy. Podczas schodzenia ze schodów koniecznie oducz się zerkania dolną częścią okularów i przyzwyczaj do patrzenia górną ich częścią. Wraz z upływem czasu użytkowania okularów progresywnych korzystanie z poszczególnych stref funkcjonalnych soczewek staje się naturalnym nawykiem. Więcej praktycznych podpowiedzi zobacz na specjalnie przygotowanym przez nas filmie dla nowych użytkowników soczewek progresywnych VEO.
Firma SZAJNA wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić użytkownikowi najlepszą możliwą obsługę.
Kontynuacja przeglądania stron internetowych firmy SZAJNA oznacza zgodę użytkownika na korzystanie z plików cookie.